Portret to artystyczny wizerunek konkretnej osoby lub grupy osób, ukazujący zewnętrzne podobieństwo a czasami również cechy charakteru osób portretowanych. Portret może powstawać w różnych technikach, może być malarski, rzeźbiarski, graficzny, rysunkowy, fotograficzny.
 

W dzisiejszym wpisie pokazuję Wam portret narysowany przez moją córkę. Zielonooka dziewczyna, narysowana kredkami ołówkowymi, patrzy na nas z kartki. Rysowanie postaci to odrębna gałąź w sztuce, dlatego warto jej spróbować. Możecie zacząć wprawki portretowe od rysowania samym ołówkiem, będzie wam łatwiej skupić uwagę na proporcjach modela

Autoportret to portret własny artysty. Najbardziej znane to autoportrety Vincenta Van Gogha, Albrechta Dürera i Rembrandta van Rijna.

Patrząc na Polską sztukę, z autoportretami kojarzy mi się Jacek Malczewski. Za rodzaj współczesnego autoportretu możemy uznać wszechobecne „selfie”. Natomiast karykatura to świadomie przedstawienie osoby w sposób zdeformowany, które ma na celu podkreślenie charakteru portretowanej osoby.

Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii

Dodaj komentarz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com