Powrót do szkoły jest nadal niemożliwy, wczoraj przedłużono termin pozostania w domu. Nadal więc borykamy z lekcjami w domu. Wydaje mi się, że zaadoptowaliśmy się już do nowych warunków i wszystko idzie sprawniej. We wpisie pokażę parę prac zrobionych przez moje dzieci w ramach zajęć z plastyki, a związanych z tematyką bloga TATA rysuje.
Pierwsza, zrobiona przez córkę, zatytułowana jest „W ogrodzie”. W zadaniu chodziło o to, aby narysować lub namalować kompozycję otwartą. Suche pastele umożliwiają tworzenie na kolorowych papierach lub kartonach. Dzieło powstało na czarnym papierze.
Druga praca, to kolaż syna pt. „Zabawy na świeżym powietrzu”. Jak widać na obrazku do zabawy potrzebne są dzieci. Praca została narysowana markerami akrylowymi, a do jej uzupełnienia posłużyły poprzyklejane zdjęcia z gazet. Trzecia praca to kolejne dzieło córki – kompozycja dynamiczna „Dyskoteka”. Na początku narysowana została pastelami wodnymi. Potem za pomocą wody i pędzla uzyskany został efekt akwareli. Po wyschnięciu kartki, użyte zostały markery akrylowe o żywych kolorach. Dodały one dynamicznego charakteru pracy.
Ostania praca, to gra planszowa wykonana na lekcję historii (klasa 5). Zadaniem było wymyślenie i stworzenie gry historycznej. Córka planszę do do gry narysowała kredkami ołówkowymi, a figurki ulepiła z plasteliny.
Moim zdanie ta gra robi naprawdę dobre wrażenie !!

Życzę wszystkim uczniom, aby prace robione na zajęcia szkolne przynosiły wszystkim wiele radości i zabawy (oraz wspaniałe oceny :)) !!!

Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii
Zdjęcie galerii

Dodaj komentarz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com